Πεντάρα της Μπαρτσελόνα (5-0) επί της Θέουτα (video)

Λίγες ημέρες μετά την κατάκτηση του Super Cup Ισπανίας στο Ριάντ, η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις εγχώριες διοργανώσεις με άνετη νίκη-πρόκριση στους προημιτελικούς του Copa del Rey επί της Θέουτα με 5-0.

Η ομάδα του Τσάβι και πρωτοπόρος της LaLiga έπαιξε όσο ακριβώς χρειαζόταν για να φτάσει στο στόχο της και να κάνει το 4Χ4 απέναντι στην Θέουτα στις μεταξύ τους συναντήσεις στο πλαίσιο του Κυπέλλου Ισπανίας.

Οι «μπλαουγκράνα» προηγήθηκαν στο 41΄ με τον Ραφίνια και πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου «κλείδωσαν» το ματς με τον Λεβαντόφσκι.

Στο 70΄ ο Φάτι ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ, ενώ στο 77΄ ο Κεσί «έγραψε» το 4-0. Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 90΄ ο Λεβαντόφσκι έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα».