ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Περίπατος (18-81) για τις κορασίδες του Άρη

Oι κορασίδες του Άρη νίκησαν εύκολα το Π.Κ. Νεάπολης με σκορ 18-81,για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης, της ΕΚΑΣΘ.

Στον αγώνα οι κίτρινες ξεκίνησαν εξαιρετικά και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 18-5 και στο ημίχρονο με 7-37.

Η συνέχεια του αγώνα ήταν ανάλογη, με τις κίτρινες να φτάνουν εύκολα στην νίκη επί του Π.Κ. Νεάπολης με σκορ 18-81.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα και του Αρη ήταν η Στεφανία Λυκίδου με 18 πόντους!

Ακόμα, διψήφιο αριθμό πόντων πέτυχαν και η Μαρία Μπαξεβανίδου με 14 πόντους,η Παναγιώτα Σοφιανάκου με 13 και η Ελισάβετ Καρβουνιάδου με 13 και η Ελισάβετ Εφραιμίδου με 10 πόντους.

Επόμενος αγώνας για τις κορασίδες του ΑΡΗ είναι στις 16/12/2017 στις 19:30 εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο εναντίον του Αριστοτέλη Σταυρού, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης, της ΕΚΑΣΘ 2017-2018.

Δεκάλεπτα: 4-17, 7-37, 9-65, 18-81

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Σκρίνος

Π.Κ. Νέαπολης (Παγκούτσος) : Πούλιου, Κυπριώτη, Μπαμπίτσα, Ιτσου, Ζαριφειάδου, Χριστοδούλου 2, Κολοκυθά, Ταχταλίδου, Αγγελακίδου, Παπαδοπούλου Α. 10, Παπαδοπούλου Ε. 6, Τσιρίδου.

ΑΡΗΣ (Ντάγκας,Ξενίδης): Καρβουνιάδου 13, Καπόνη 2, Σοφιανάκου 13, Λαζαρίδου, Μπαξεβανίδου 14, Ατζέμη 5, Λυκίδου 18, Καραμπατζάκη, Εφραιμίδου 10, Νιγδέλη Χρυσούλα 2, Παρακεντέ 4.