Πικρή ήττα για τις γυναίκες (3-0)

Την ήττα με 3-0 γνώρισαν οι γυναίκες του Αρη από τις αντίστοιχες του ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ γυναικών στην Τριανδρία.

Στον αγωνιστικό τομέα, η Βαρδαλή ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ για τις φιλοξενούμενες (0-1), μετά από σέντρα της Ντιμιτρίεβιτς, ενώ το 0-2 έκανε η Γκατοζγιάννη, μετά από εκτέλεση κόρνερ της Παντελιάδου. Οι «κίτρινες», από την πλευρά τους, προσπάθησαν ν΄ απαντήσουν με την Καρκατζίνου, λίγο πριν από τη συμπλήρωση του ημιχρόνου, η οποία ήταν ελεύθερη μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ της απέκρουσε η Παπακωνσταντίνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενες πέτυχαν το τρίτο τους γκολ με την Μάρκου αυτή τη φορά (0-3) στο 75΄, ωστόσο, η άμυνα των «κίτρινων» έπαιζε με πολύ πάθος και έκλεινε τους διαδρόμους στις αντίπαλες.

ΑΡΗΣ (Θωμαΐδης): Κυριάκη, Γρηγοριάδου, Χουτουριάδου, Λαγουμτζή, Τερζοπούλου, Τσιλιφίκα (75’Γκόγκα), Κώττα (88΄Κολλήγα), Παπαδοπούλου, Μαντατζή, Κηπουρού, Καρκατζίνου (60′ Κεχαγιά).