Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη (34-25)

Με νίκη ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο η γυναικεία ομάδα του χάντμπολ του Άρη, κερδίζοντας εντός έδρας τον Φέρωνα με 34-25.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα του Ερασιτέχνη “το συγκρότημα του Γιώργου Γεώργαινα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και από τα πρώτα λεπτά επέβαλε το ρυθμό του.Έτσι, αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο, όπου η διαφορά ήταν στο ένα τέρμα (4-3), όσο περνούσε η ώρα η διαφορά μεγάλωνε.

Στο ημίχρονο οι κίτρινες ήταν μπροστά στο σκορ με 17-10, κάτι που έβαλε τις βάσεις για την τελική επικράτηση.

Στο δεύτερο μέρος η διαφορά ήταν συνεχώς στα εννέα ή δέκα τέρματα και έτσι δόθηκε η ευκαιρία στον προπονητή του Άρη, να ξεκουράσει κάποιες βασικές παίκτριες και να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε άλλα κορίτσια. Τελικό σκορ 34-25.

Το παιχνίδι αυτό ήταν το τελευταίο για τον πρώτο γύρο με τον Άρη να βρίσκεται στην 3η θέση με 7 βαθμούς”.