Πράβετς LIVE: Άρης – Μπότεφ Βράτσα 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Άρης δίνει σε λίγη ώρα τον τελευταίο φιλικό του αγώνα επί βουλγαρικού εδάφους. Αντίπαλός της ομάδας του Γιάννη Χατζηνικολάου στο γήπεδο του Πράβετς είναι η Μπότεφ Βράτσα, ομάδα δεύτερης κατηγορίας. Οι κίτρινοι έχοντας ήδη 10 μέρες προπονήσεων στο Πράβετς θέλουν σήμερα να παρουσιάσουν στο γήπεδο ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση. Το PRESSARIS είναι παρών και θα μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση και όλο το ρεπορτάζ! Μείνετε συντονισμένοι!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: Άρης – Μπότεφ Βράτσα 3-0

87′ Ένταση μεταξύ Κακάλοφ και Αντωνιάδη… Ο διαιτητής τους διώχνει από το γήπεδο χωρίς να τους βγάλει κάρτα…

84′ Σουτ του Κακάλοφ, αποκρούει ο Γκελής.

82′ Ευκαιρία για την Μπότεφ, αποκρούει ο Γκελής…

78′ Ευκαιρία από τον Καραγιάννη, δεν έπιασε σωστά το σουτ για να κάνει το 4-0!

75′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη με κεφαλιά του Τσουκάνη από σέντρα του Καραγιάννη και 3-0!

72′ Ευκαιρία για την Μπότεφ από την μπαλιά του Κακάλοφ ο Νένοφ σούταρε, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.

69′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη! Ασίστ του Μανιά στον Ρένια και αυτός πλασάρει σωστά για να κάνει το 2-0!

67′ Η Μπότεφ είναι σαφώς πιο έτοιμη ομάδα από την Πιρίν, δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα του Άρη.

Στο γήπεδο βρίσκεται εδώ και λίγη ώρα και ο Σαλόζε Ουντότζι.

63′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκελής στη θέση του Διούδη.

61′ Αλλαγές για τον Άρη. Μπαίνουν οι Έλσνερ, Πουλίδο, Αντωνιάδης, Μανιάς, Καραγιάννης, Καλούδης, Νταμαρλής, Ρένια και Τσουκάνης. Βγήκαν όλοι εκτός από τον Διούδη και τον Οικονομόπουλο.

57′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, ο Αγγελούδης πλασάρει, η μπάλα ελάχιστα έξω…

55′ Δοκάρι για την Μπότεφ με τον Κίροφ!

55′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αγγελούδη μετά από πάσα του Οικονομόπουλου! “Έσκαψε” τη μπάλα, αλλά αυτή πέρασε ελάχιστα έξω.

50′ Κίτρινη κάρτα στον Βαλέρεφ.

48′ Κεφαλιά του Αλιόσεφ, διώχνει σε κόρνερ ο Διούδης.

46′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Τριανταφυλλάκου.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Άρης – Μπότεφ Βράτσα 1-0

41′ Κίτρινη κάρτα στον Πέιτσεφ.

38′ Στρώνει ο Παπαδόπουλος στον Αγγελούδη, αποκρούει ενστικωδώς ο Γιανάτσκοφ.

37′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη, στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.

31′ Πολύ σκληρό παιχνίδι από τους Βούλγαρους…

30′ Ο Μαργαρίτης σουτάρει από μακριά και απειλεί την Μπότεφ.

24′ Κίτρινη κάρτα για τον Τριανταφυλλάκο.

19′ Ευκαιρία με τον Σουνά, μακρινό σουτ, μπλοκάρει ο Γιανάτσκοφ.

13′ Από το δεύτερο κόρνερ του Σουνά, η μπάλα φτάνει στον Παπαδόπουλο, ο οποίος με ευθύβολο σουτ απειλεί την εστία της Μπότεφ.

12′ Ευκαιρία για τον Άρη από το κόρνερ του Σουνά, σουτ του Τριανταφυλλάκου κόντραρε η μπάλα και νέο κόρνερ.

8′ Ο Κοτσαρίδης κάνει τη σέντρα, ο Σταυρόπουλος έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει άουτ

1′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Προτού συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Άρης ανοίγει το σκορ με τον Αγγελούδη μετά από πάσα του Σουνά

Η ενδεκάδα του Άρη: Διούδης, Ηρακλής, Κύργιας, Γκόλιας, Μαργαρίτης, Σουνάς, Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλάκος (46′ Οικονομόπουλος), Σταυρόπουλος, Αγγελούδης, Κοτσαρίδης

Η ενδεκάδα της Μπότεφ Βράτσα: Γιανάτσκοφ, Νικόλοφ, Σάβιτς, Αλιόσεφ, Πέιτσεφ, Βέλεφ, Βαλέρεφ, Τσόνεφ, Ίλιεφ, Κοέν, Κακάλοφ