Πρεμιέρα με διπλό στο 90’ για το Αιγάλεω στη Football League (video)

To Αιγάλεω έφυγε με τεράστια νίκη μέσα στο Βόλο, επικρατώντας της Νίκης με 2-1, με γκολ του Μπουρλάκη στο 90′, μπαίνοντας με το… δεξί στη φετινή Football League!

Άκρως συναρπαστική ήταν η πρεμιέρα της φετινής Football League. Το Αιγάλεω πήρε τη νίκη μέσα στην στο βόλο επικρατώντας της Νίκης με 2-1, χάρη στο γκολ του Μπουρλάκη στο 90′.

Το πρώτο γκολ της φετινής σεζόν σημειώθηκε από το σημείο του πέναλτι. Ο Οικονομόπουλος του Αιγάλεω επιχείρησε ένα σουτ, η μπάλα βρήκε στο απλωμένο χέρι του Ντομίνγκεθ και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι, με τον Τσιλιγγίρη να μην αστοχεί δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Στο 76′ ο Γκαρσία απάντησε με τον ίδιο τρόπο για τους γηπεδούχους, αλλά στο 90′ ο Μπουρλάκης ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα και έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα των δυτικών προαστίων, ύστερα από το λάθος του Τσιμπούκα.