Προηγείται ο Άρης 1-0 της Καρδίτσας στο ημίχρονο με γκολ του Παπαστεριανού

Ο Άρης προηγείται στο ημίχρονο του αγώνα που γίνεται στην Καρδίτσα με σκορ 1-0 επί της Αναγέννησης.

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα τέταρτο καθυστέρηση λόγω των βραβεύσεων.

Το γκολ των κίτρινων μπήκε στο 36΄ μετά από φάση διαρκείας έξω από την περιοχή της Καρδίτσας. Η μπάλα έφτασε στον Παπαστεριανό, ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ νίκησε τον Σιαράβα και άνοιξε το σκορ (0-1).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σούλης Παπαδόπουλος ετοιμάζει πολλές αλλαγές, μια και περνούν στον αγωνιστικό χώρο οι Τριανταφυλλάκος, Ηρακλής, Οικονομόπουλος, Καραγιάννης, Σταυρόπουλος και Αγγελούδης. Εκτός οι Κοτσαρίδης, Παλιάτσιος, Καζναφέρης, Ψυχογιός, Παπαστεριανός, Λεμονής.

Αναγ. Καρδίτσας: Σιαράβας, Γκουγκούδης, Σάββας, Γκόλιας, Κουκούλης, Μίχος, Καραχάλιος, Γεωργακόπουλος, Χατζηρίζος, Βουδούρης, Αθανασιάδης.

ΑΡΗΣ: Bελλίδης, Ψυχογιός, Μαργαρίτης Νταμαρλής,Παπαζαχαρίας, Παπαστεριανός, Λεμονής, Καζναφέρης, Παλιάτσιος, Κοτσαρίδης, Σουνάς.