Προκρίθηκε από το πρώτο ματς η Μακάμπι που έμεινε στο 0-0 με τη Ζίρα

Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στη Ζίρα. Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς έμεινε στο 0-0, ωστόσο είχε εξασφαλίσει την πρόκριση στον 3ο προκριματικό του Conference League από το πρώτο παιχνίδι.

Λίγο η ζέστη, λίγο το 3-0 του πρώτου ματς, λίγο η οικονομία δυνάμεων ενόψει των δύο αναμετρήσεων με τον Άρη, δεν ήθελε και πολύ.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ δεν ικανοποίησε με την απόδοσή της. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο γήπεδο και πλησίασαν κοντά στο γκολ στο 46ο λεπτό με τον Σαντίκοφ, ενώ ο Δημήτρης Χαντάκιας αστόχησε σε τετ-α-τετ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Παρά την πίεση στο τέλος και δύο καλές ευκαιρίες με τους Γείνι και Μπιτόμ, το 0-0 έμεινε ως το τέλος σφραγίζοντας τις προσπάθειες των δύο ομάδων.