Προκρίθηκε στο 94′ η ΑΕΚ στους ομίλους – Τα γκρουπ δυναμικότητας στο Europa League

H AEK έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και buzzer beater του Καρίμ Ανσαριφάρντ στο 94′, επικράτησε 2-1 της Βόλφσμπουργκ και προκρίθηκε στους ομίλους του Europa League.

“Χρυσός” σκόρερ ο Καρίμ Ανσαριφάρντ, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 87′ και με επτά λεπτά αργότερα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Στο 65ο λεπτό, ο Αντρέ Σιμόες είχε ισοφαρίσει σε 1-1 με τρομερό σουτ. Νωρίτερα στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, μία κακή απομάκρυνση του Εμάνουελ Ινσούα, έδωσε τη δυνατότητα στη Βόλφσμπουργκ να βρει ανοργάνωτη την άμυνα, με τον Μπρέκαλο να στρώνει στον -άφαντο σε ολόκληρο το 45λεπτο- Μεχμέντι, ο οποίος πλάσαρε τον Τσιντώτα για το 0-1.