Προσπάθησε ο Άρης, αλλά ηττήθηκε – Αγωνία για την επόμενη καθοριστική ημέρα για το τμήμα

Την ήττα με 3-1 σετ γνώρισε ο ΑΡΗΣ από τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής αγωνιστικής, σ΄ ένα ματς που διήρκησε τρεις περίπου ώρες και στιγματίστηκε από τις τέσσερις διακοπές και την εκκένωση του γηπέδου.

Στο μεταξύ, κρίσιμη χαρακτηρίζεται η αυριανή ημέρα για τους ‘κίτρινους”, καθώς υπάρχει η προγραμματισμένη συνάντηση με τους διοικούντες στις 11:00 στα γραφεία του “κιτρινόμαυρου” ΤΑΑ, όπου και θα παρθούν σημαντικές αποφάσεις για το “αύριο” του τμήματος.

Όπως αναφέρεται στην επίσημη σελίδα της Λίγκας:

«Οι Τσεπέδα, Τακουρίδης και Γκεοργκίεφ έκαναν τη διαφορά για τον ΠΑΟΚ, ενώ ο ΑΡΗΣ  έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 1-1 σετ. Προηγήθηκε 16-13 στο 2ο σετ αλλά οι οπαδοί του πέταξαν νερά και αντικείμενα με αποτέλεσμα ο Σωτήρης Δεληκωστίδης να διακόψει τον αγώνα για 20 λεπτά.

Εκκενώθηκε η κερκίδα πίσω από την περιοχή του ΠΑΟΚ και ο αγώνας άρχισε και πάλι με τους «κιτρινόμαυρους» να χάνουν και τη διαφορά στο σκορ.

Ο ΑΡΗΣ γνώρισε την 4η συνεχόμενη ήττα που τον κράτησε στους 12 βαθμούς ένα βαθμό μπροστά από την Παναχαϊκή.

Διαιτητές: Δεληκωστίδης, Δανιηλίδου