Πρωινή προπόνηση σε δύο γκρουπ και με… βροχή στο Σοχάου (videos-photos)

Η σημερινή πρωινή προπόνηση του Άρη στο Σοχάου στην 3η μέρα προετοιμασίας της ομάδας χωρίστηκε σε δύο γκρουπ.

Stoiximan: 650+ στοιχήματα σε όλους τους αγώνες & ειδικές επιλογές για σκόρερ, κάρτες, πέναλτι!

Στο μεγαλύτερο αριθμητικά συμμετείχαν όσοι έπαιξαν για μεγάλο χρονικό διάστημα στο χθεσινό φιλικό ματς (οι βασικοί των δύο ημιχρόνων), κάνοντας χαλαρό τρέξιμο και παιχνίδια με πάσες.

Στο δεύτερο, πιο μικρό γκρουπ, συμμετείχαν αυτοί που αγωνίστηκαν λίγο (Σάσα, Μαρτίνης, Χατζηπιρπιρίδης) ή καθόλου (Τζέγκο, Χαΐροβιτς, Σαλιάρης), δουλεύοντας στις πάσες και την ταχύτητα συνδυαστικά, όπως επίσης και στην ισορροπία με πάσες.

Τέλος, ο Γιάννης Πλαβούκος είχε από… κοντά τους τρεις τερματοφύλακες της ομάδας, Κουέστα, Σιαμπάνη, Μακρή, κάνοντας την δική τους ειδική προπόνηση και δουλεύοντας με την μπάλα στα χαμηλά και στα ψηλά σουτ από κοντινή απόσταση.

Η προπόνηση ξεκίνησε με δυνατή βροχή, όπως φαίνεται στο βίντεο του PRESSARIS, αλλά κράτησε για 10-15 λεπτά.