Πρόκριση για τους εφήβους του Άρη

Τη νίκη με 3-0 σετ απέναντι στον Πήγασο πήραν οι έφηβοι του Άρη στο εξ΄ αναβολής ματς της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος τη ΕΠΕΣΘ και έτσι «σφράγισαν» το εισιτήριο της πρόκρισής τους στη β΄ φάση.

Συγκεκριμένα, οι «κίτρινοι» προκρίθηκαν ως η έκτη ομάδα σε σύνολο εννέα συλλόγων, έχοντας απολογισμό τρεις νίκες και πέντε ήττα και συνολικά 11 βαθμούς.

Από την πλευρά της, η β΄ ομάδα των κορασίδων του Άρη πέτυχε μία ακόμα νίκη μέσα στο σαββατοκύριακο, αυτή τη ορά με αντίπαλο τον Κεραυνό Αγίου Παύλου, του οποίου επιβλήθηκε με 3-0 σετ.

Έτσι, οι «μικρές» του «κιτρινόμαυρου» συλλόγου έφτασαν τα έξι θετικά αποτελέσματα σε σύνολο δέκα αγώνων, ενώ απομένει ένας ακόμα αγώνας, αυτός με τους Μαχητές Πεύκων, για να ολοκληρώσουν τις υποχρεώσεις τους στην α΄ φάση.