Πρόκριση της Ρεάλ στην παράταση (4-2), οφσάιντ το 2-2 του Ρονάλντο (videos)

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ- τρικ μετά τα δυο που σημείωσε στο πρώτο ματς, η Ρεάλ επικράτησε στην παράταση με 4-2 (1-2 κανονικός αγώνας) επί της μαχητικής Μπάγερν, παίρνοντας  πρόκριση για τα ημιτελικά του Champions League!

Σκόρερ: 76′, 104′ και 109′ Κρ. Ρονάλντο, 114′ Ασένσιο / 53′ πέν. Λεβαντόβσκι, 78′ αυτ. Ράμος

Γήπεδο: “Santiago Bernabéu”, Μαδρίτη

Διαιτητής: Βίκτορ Κάσαϊ (Ουγγαρία)

Robert Lewandowski Goal HD – Real Madrid 0-1… από Live1Goals

Στο 105΄ της παράτασης ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε σε 2-2 το ματς με την Μπάγερν, δίνοντας σκορ πρόκρισης στη Ρεάλ, όμως ο Πορτογάλος βρισκόταν σε θέση οφσάιντ!

Η Ρεάλ με το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 105΄ έκανε το 2-2, ωστόσο το τέρμα του σούπερ σταρ της Βασίλισσας δεν θα έπρεπε να μετρήσει καθώς βρισκόταν ξεκάθαρα σε θέση οφσάιντ.

Διαιτητής: Βίκτορ Κασάι (Ουγγαρία)