Πρώτη νίκη σε εννέα φιλικά για τον Παναθηναϊκό, 3-2 τη Λαμία

Την πρώτη του νίκη στα εννέα φιλικά που έδωσε πέτυχε σήμερα ο Παναθηναϊκός επικρατώντας της Λαμίας 3-2 χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα…

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την κεφαλιά του Μαουρίσιο, στο 31′, αλλά ισοφαρίστηκαν στην αμέσως επόμενη φάση, με τον Ορτέγκα. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι πήραν και το προβάδισμα στο 75ο λεπτό, χάρη στο τέρμα του Βλαχομήτρου, για να έρθει η ανατροπή στην ανατροπή, με τον Μπουζούκη να ισοφαρίζει στο 86′ και τον Καρλίτος να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, τέσσερα λεπτά μετά…

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος, Σάντσες(61᾽ Κότσιρας), Σάρλια, Χατζηθεοδωρίδης(61᾽ Χουάνκαρ), Πούγγουρας(61᾽Βέλεθ), Μαουρίσιο, Πέρεθ(74᾽ Αθανασακόπουλος), Αϊτόρ, Βιτάλ(61᾽Βιγιαφάνιες), Λούντκιβστ(70᾽Μπουζούκης), Μακέντα(70᾽ Καρλίτος)

Λαμία: Σαράνοφ, Σκόνδρας(62᾽Μαζουλουξής), Αντέτζο(62᾽Βύντρα), Ορτέγκα(56᾽ Σαραμαντάς), Τζανετόπουλος, Ρόμανιτς, Τζανδάρης, Νούνες, Γκέντζογλου(36᾽ Τιρόνε), Καραμάνος, Ελευθεριάδης.