Πόλο Ανδρών: Ισοπαλία 12-12 με ΝΑΟΚ, παραμένει πρώτος ο Άρης

Η ομάδα Πόλο Ανδρών του Άρη ήρθε ισόπαλη με 12-12 με τον ΝΑΟΚ, στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Η πρώτη περίοδος βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 2-2, ωστόσο ο ΝΑΟΚ με ένα σερί 3-0 -σημείο στο οποίο ο Bassel βγήκε χωρίς αντικατάσταση και η ομάδα μας έπαιζε για 4 λεπτά με παίκτη λιγότερο- έκανε το 2-5. Το προβάδισμα αυτό το διατήρησε ο ΝΑΟΚ μέχρι και το τέλος της δεύτερης περιόδου που τον βρήκε μπροστά με 5-8.

Οι «κιτρινόμαυροι» έδειξαν αντίδραση και  μείωσαν στο ένα τέρμα, διαμορφώνοντας το 8-9. Στο τελευταίο οκτάλεπτο οι ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ και ήρθαν ισόπαλες με 12-12.

Ο Άρης εκφράζει τα έντονα παράπονα του προς το δίδυμο διαιτησίας  Αχλαδιώτη Σπύρου και Κυράνη Κωνσταντίνου για τα σφυρίγματά τους στον αγώνα.

Οκτάλεπτα: 2-2, 5-8, 8-9, 12-12.

Σκόρερς: Παπαδόπουλος 3, Σολογάνης 3, Τάτσης 3, Φωτίου 2, Ζαρκάτζας 1