Πόλο ανδρών: Ο Άρης “λύγισε” στη Νίκαια (9-7) και τώρα η πρόκριση στο Ποσειδώνιο

Η ομάδα πόλο ανδρών του Άρη ηττήθηκε από τον Ιωνικό Νικαίας με 9-7 και η σειρά μεταφέρεται στην έδρα των κιτρινόμαυρων, στο Ποσειδώνιο, την Πέμπτη 11/4 (15:00), για την πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος της Α2.

Ο Ιωνικός προηγήθηκε με 3-0 αλλά ο Άρης μείωσε γρήγορα σε 3-2.  Παρά την προσπάθεια των “κιτρινόμαυρων” ο Ιωνικός και στη δεύτερη περίοδο κατάφερε να διατηρήσει μικρό προβάδισμα δυο τερμάτων (6-4).

Στην τρίτη περιόδο ο Ιωνικός με πέναλτι τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη της περιόδου έκανε το 8-4, ενώ να σημειωθεί ότι ο Άρης αγωνιζόταν από 04:09 της 3ης περιόδου με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής, χωρίς αντικατάσταση, του Βασίλη Αληχανίδη. Οι “κιτρινόμαυροι” δεν τα παράτησαν και μείωσαν με δυο τέρματα του Παπαδόπουλου σε 9-6, ωστόσο δεν τα κατάφεραν και δέχτηκαν την ήττα με 9-7.

Η σειρά είναι 1-1 με όλα να κρίνονται την Πέμπτη (11/4, 15:00) στην έδρα μας.

Οκτάλεπτα: 4-2, 6-4, 8-5, 9-7.

Σκόρερς: Παπαδόπουλος 3, Τάτσης 1, Φωτίου 1, Σιώπκας 1, Παυλίδης 1.

Η ομάδα πόλο ανδρών του Άρηη ηττήθηκε από τον Ιωνικό Νικαίας με 9-7 και η σειρά μεταφέρεται στην έδρα μας, στο Ποσειδώνιο, την Πέμπτη 11/4 (15:00), για την πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος της Α2.