Πόλο Γυναικών: Νίκη επί του Περιστερίου

Νίκη, αλλά αποκλεισμός από τα πλέι οφ για την ομάδα Πόλο Γυναικών του Άρη, καθώς υστέρησε στην ισοβαθμία.

Η επίσημη ενημέρωση του Ερασιτέχνη Άρη:

Η ομάδα Πόλο Γυναικών του ΑΡΗ κέρδισε με 8-7 το Περιστέρι, όμως δεν κατάφερε να προκριθεί στα πλέι οφ της Α2, αφού υστέρησε στην ισοβαθμία με τον αντίπαλό της (είχε ηττηθεί με διαφορά δύο γκολ στο πρώτο παιχνίδι).

Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Ο ΑΡΗΣ πήρε προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου με 5-3, όμως οι φιλοξενούμενες ισοφάρισαν σε 6-6 στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου. Οι «κιτρινόμαυρες» πήραν τη νίκη, αλλά δεν κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά τερμάτων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι διαιτητές τιμώρησαν με τρεις αποβολές τη Δήμητρα Αβράμη στην πρώτη περίοδο. Επίσης, αξιοσημείωτο είναι ότι στην ομάδα του ΑΡΗ αγωνίζονται τρεις 14χρονες, οι Γκαμούρα, Καμπάκη, Καϊμακτσίδου.

Τα γκολ του ΑΡΗ πέτυχαν οι: Λουλετζόγλου (2), Τζίκου (2), Τζιάνη, Καστάνη, Τσιγαρίδα, Πατούνα.

Η σύνθεση του ΑΡΗ: Καζάνα, Πανταζή, Παπαθανασίου, Λουλετζόγλου, Τζιάνη, Αβράμη, Καστάνη, Σπηλιωτίδου, Τζίκου, Τσιγαρίδα, Πατούνα, Κουτσουρά, Καϊμακτσίδου, Γκαμούρα, Καμπάκη.

Δείτε το photostory της αναμέτρησης στη σελίδα του Α.Σ. ΑΡΗΣ στο Facebook.