Ρίτας Βίλνιους – Περιστέρι 89-64: Βαριά πρώτη ήττα για την ομάδα του Σπανούλη (video)

Το Περιστέρι Bwin του Βασίλη Σπανούλη γνώρισε βαριά ήττα από τη Ρίτας Βίλνιους με 89-64 και υποχρεώθηκε στο πρώτο αρνητικό αποτέλεσμα στο BCL.

Την χειρότερη του εμφάνιση στο φετινό BCL έκανε το Περιστέρι Bwin του Βασίλη Σπανούλη και γνώρισε την πρώτη του ήττα (89-64) στη διοργάνωση. Οι Πρίγκηπες της Δυτικής Όχθης δεν βρήκαν λύσεις σε άμυνα και επίθεση, βρέθηκαν να χάνουν με double score στο ημίχρονο (52-26) και στη συνέχεια ήταν αδύνατο να διεκδικήσουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Για τους νικητές ματσάρα έκανε ο Φόστερ που τελείωσε την αναμέτρηση με 24 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν 9/31 τρίποντα. Για τους φιλοξενούμενους που έπεσαν στο 2-1, πρώτος σκόρερ ο Φρανσίσκο με 17 πόντους, που αποχώρησε τραυματίας τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη.

Τα δεκάλεπτα: 25-15, 52-26, 74-51, 89-64