ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

“Ροντέο” στο Περιστέρι και πικρή ήττα 4-3 για την Κ19 του Άρη

“Ροντέο” στο Περιστέρι και ήττα 4-3 για την Κ19 του Άρη κόντρα στον Ατρόμητο σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Superleague.

H ομάδα του Κώστα Καζάνα πάλεψε το παιχνίδι έμεινε πίσω στο σκορ 2-0 και 3-1, ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος σε 3-3, αλλά στο 90′ γνώρισε την ήττα και έτσι έμεινε στους 24 βαθμούς, επτά πόντους δηλαδή μακριά από την πρώτη θέση, χάνοντας επί της ουσίας και τις μαθηματικές ελπίδες για τον τίτλο, μια και απομένουν δυο αγωνιστικές. Επόμενο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ

Η ενδεκάδα που κατέβασε ο Κώστας Καζάνας για τον Άρη:

Παρίσης, Σαλιάρης, Σάιμπερτ, Βασιλόπουλος, Κιουρτσίδης, Πάγκος, Σπαρτιάτης, Κριμιτζάς, Τσαπακίδης, Τσιπούρας, Τερμετζόγλου.

Στον πάγκο είναι οι: Μακρής, Ασλανίδης, Τσακιρίδης, Σγουρός, Αλτιντζής, Τσιάτσιος, Παναγίδης, Τζίμας, Τσέρα.

– Καλύτερος ο Άρης στο ξεκίνημα του αγώνα. Καλή δουλειά στο χώρο του κέντρου από τον Τερμετζογλου που με μακρινές μπαλιές αλλάζει το ρυθμό και το παιχνίδι.

13′ φωνάζει για πέναλτι ο Άρης σε έξοδο του τερματοφύλακα Φλώρου. Βρήκε τον Πάγκο του Άρη σε εναέρια μονομαχία, τίποτα από τον ρέφερι Φίτσα του συνδέσμου Δυτικής Αττικής.

20′ Αναγκαστική αλλαγή στη θέση του τερματοφύλακα για τον Ατρόμητο. Ο Δερβενιώτης στη θέση του Φλώρου.

24′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Συρτή σέντρα του Ζουνη από τα δεξιά, πλασέ του Μπουρνελη, το έβγαλε εξ επαφής ο Παρίσης.

28′ Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με σουτ από τον Ζούνη μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά όπως επιτίθεται, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

34′ Φάουλ από τα δεξιά για τον Άρη. Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Σπαρτιάτη η μπάλα άουτ.

37′ ΓΚΟΛ (1-0) Ο Ατρόμητος προηγείται. Γύρισμα του Δαλαμήτρα, από κοντά ο Μπουρνέλης πλασάρει κάνοντας το 1-0.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

46′ διπλή αλλαγή ο Άρης μέσα Σγουρός και Τζίμας. Έξω Πάγκος και Τσαπακίδης. Και για Ατρόμητο στο ίδιο λεπτό Έξω ο Ντόκο μέσα ο Γούλας.

47′ ΓΚΟΛ (2-0) Στην κόντρα ο Ατρόμητος, σωστό τελείωμα από τον Τσακίρη και γκολ.

53′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Παρισης είπε όχι σε τετ α τετ του Τσακίρη.

57′ ΓΚΟΛ (2-1) Πέναλτι για τον Άρη. Το κέρδισε ο Σπαρτιάτης και ο Τσιπούρας εκτέλεσε κάνοντας το 2-1.

Έχουν μπει από το 65′ οι Τζίμας, Ασλανίδης, Παναγίδης.

69′ ΓΚΟΛ (3-1) Ο Ατρόμητος με Δαλαμήτρα σε αντεπίθεση σκοράρει και πάλι.

70′ ΓΚΟΛ (3-2) Ο Άρης με τον Τζίμα μειώνει το σκορ!

83′ ΓΚΟΛ (3-3) Σκοράρει ο Αλτιντζή (μπήκε στο 60′ στο παιχνίδι) με πλασέ μέσα από την περιοχή. Καλύτερος ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο.

85′ Σουτ του Τζιμα με τα πόδια σε κόρνερ ο τερματοφύλακας Δερβενιωτης, τεράστια ευκαιρία για τον Άρη.

90′ ΓΚΟΛ (4-3) Γκολ για τον Ατρόμητο με τον Ζουνη πέρασε την μπάλα πάνω από τον Παριση.

Κόκκινη στον Καραμανη του Ατρομήτου για αψιμαχία στους πανηγυρισμούς με παίκτες του Άρη