“Σίφουνας” οι νεάνιδες του Άρη, πέρασαν 85-17 από την Σταυρούπολη!

Τα κορίτσια του Αρη νίκησαν εύκολα τον Ε.Ο. Σταυρούπολης με 15-87 στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Όπως ενημέρωσε το κιτρινόμαυρο τμήμα: “Οι κίτρινες από την αρχή του αγώνα συνέχεια αύξαναν την υπέρ τους διαφορά με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με σκορ 4-22 και το ημίχρονο με σκορ 8-46!

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι κίτρινες αύξησαν και άλλο την υπέρ τους διαφορά πόντων και νίκησαν εύκολα με 15-87!

Ο Βαγγέλης Κουλακιώτης χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες του,μοιράζοντας ισάξια τον χρόνο και δοκίμασε διάφορα σχήματα που ήθελε να δει.

Πρώτη σκόρερ του ΑΡΗ ήταν η Καλλιόπη Γιαννουσίου με 25 πόντους!

Επίσης διψήφιο αριθμό πόντων από τον ΑΡΗ πέτυχαν η Σοφία Γκρίτζαλη με 15 πόντους,η Μαρία Βαντσιούρη με 14 και 2 τρίποντα και η Εύα Γράψα με 12 πόντους!

Επόμενος αγώνας για τις νεάνιδες του ΑΡΗ είναι στις 7/3/2017 στις 21:00,εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο, με τον Παναθλητικό Συκεών για την 21η αγωνιστική και προτελευταία της κανονικής περίοδο του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017!

Δεκάλεπτα: 4-22, 8-46, 9-67, 15-87

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Δικταπανίδης

Ε.Ο. Σταυρούπολης(Ξενίδης): Γεωργούση 2, Πολυχρονιάδου 2, Δροσάκη 2, Γαϊτανίδου, Σεβασλιάν, Μητρακοπούλου, Τετράδη-Γαρούφου 2, Σιαλδά 7, Κανάκη.

ΑΡΗΣ(Κουλακιώτης-Μακρής): Μπερμπέρη 5, Γκρίτζαλη 15, Γιαννουσίου 25, Θωμόγλου, Νιγδέλη, Βαντσιούρη 14(2), Ουζούνη Μάγδα 5(1), Μπουντούκα 7, Κυριακοπούλου, Αβρονιδάκη 4, Γράψα Εύα 12″.