Σίφουνας ο Άρης, επιστροφή περίπατος (0-3) στην Λαμία

Σίφουνας ο Άρης, επιστροφή περίπατος (0-3) μέσα στην Λαμία για την επανέναρξη του πρωταθλήματος βόλεϊ γυναικών.

Η κιτρινόμαυρη ομάδα έκανε… πάρτι στο παρκέ της Λαμίας, κερδίζοντας άνετα με 3-0 σετ, μετά από πολύμηνη αποχή.

Τα σετ: 16 – 25 ,  19 – 25 ,  15 – 25.

Όπως αναφέρει το σάιτ της Ομοσπονδίας:

Νικητής με 3-0 σετ έφυγε από την έδρα του Α.Ο. Λαμίας 2013 ο Άρης, αγώνας που διεξήχθη για την 5η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Volley League Γυναικών. Μεγάλη άτυχη της αναμέτρησης η ακραία του Α.Ο.Λ. Αποστολία Νούσια, η οποία αποχώρησε με έντονους πόνους στη μέση στο 13-9 του τρίτου σετ.

Ο Άρης είχε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή ως το τέλος και έφθασε στη τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα. Οι «κιτρινόμαυρες» είναι αήττητες, με δύο παιχνίδια λιγότερα και βρίσκονται στη 3η θέση του Α’ ομίλου με 7 βαθμούς. Ο Α.Ο. Λαμίας γνώρισε την 5η συνεχόμενη ήττα του και παραμένει χωρίς βαθμό.

Διαιτητές: Κουτσής, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Καλαντζής, Στάικος, Γραμματεία: Τσάβου.

Τα σετ: 0-3 (16-25, 19-25, 15-25)

Α.Σ. ΑΡΗΣ (Θανάσης Δράμπας): Ανθούλη, Δρακουλίδου, Σαβάρ, Έβανς, Κιουτσιούκη, Τζούριτς / Ρόγκα (λ), Πετρινόλη (λ), Τάνη, Τερζίου Πήττα, Γιορανίδη, Μυλωνά
Α.Ο. ΛΑΜΙΑΣ 2013 (Ηλίας Αγγέλης): Μανάι, Νούσια, Κογεράκη, Κούση, Βενέτη, Χατζηχαραλάμπους / Κακουράτου (λ), Παπαμίχου, Αντωνακάκη.