Σαν σήμερα: Αλώβητο το «κάστρο» του Άρη κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι (videos)

Σαν σήμερα πριν εννέα χρόνια ο Άρης υποδέχτηκε την Μάντσεστερ Σίτι των πολλών εκατομμυρίων για τη φάση των «32» του Europa League, κρατώντας το «κάστρο» του αλώβητο για ακόμα ένα ευρωπαϊκό παιχνίδι.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με εκατοντάδες στοιχήματα & επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ!

Στις 15 Φεβρουαρίου του 2011 περισσότεροι από 23.000 φίλοι του Άρη δημιούργησαν για ακόμα μία φορά μια εκπληκτική ατμόσφαιρα!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης, ήταν αρκετά καλός αμυντικά, μην αφήνοντας κενά τα οποία θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί ο αγγλικός σύλλογος, ενώ είχε και επιθετικές προσπάθειες, τις οποίες αν ήταν πιο προσεκτικός θα μπορούσε να τις εκμεταλλευτεί καλύτερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα, ανέβηκε με τις δύο ομάδες να έχουν εκατέρωθεν καλές ευκαιρίες για γκολ, ωστόσο οι δύο τερματοφύλακες ήταν σε καλή μέρα και αποσόβησαν τους κινδύνους, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 0-0.

Άρης (Γιάννης Μιχαλήτσος): Σηφάκης, Βανγκέλι, Μίσελ, Λαζαρίδης, Ρονάλντο Γκιάρο, Πρίττας, Φατί, Σακάτα, Τόχα, Νέτο (88′ Καστίγιο), Μπομπαντίγια (71′ Τσέζαρεκ).

Μάντσεστερ Σίτι (Ρομπέρτο Μαντσίνι): Χαρτ, Ρίτσαρντς, Ράιτ Φίλιπς (77′ Μπαλοτέλι), Ντζέκο (84′ Σαμπαλέτα), Κολάροβ, Μπόατενγκ, Μπάρι, Σίλβα, Κολό Τουρέ, Τέβες, Γιαγιά Τουρέ.

Διαιτητής: Μαγένκο (Ισπανία). Βοηθοί: Ιμπάνιεθ, Χιμένεθ. Επόπτες γραμμών: Γκόμες, Βιτιένες

Κίτρινες κάρτες: Ντζέκο (76′, Μάντσεστερ Σίτι).