Σαν σήμερα το 1986 ντεμπούτο του Δημητριάδη στον Άρη με γκολ! (video)

Σαν σήμερα, 26 Οκτωβρίου του 1986, ο Βασίλης Δημητριάδης πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τον Άρη, σκοράροντας μάλιστα ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΑΕΚ.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Ο Δημητριάδης αγωνίστηκε στον Άρη ως το 1991 πετυχαίνοντας 38 γκολ σε 123 συμμετοχές και μετά από μια πενταετία στην ΑΕΚ, έπαιξε ξανά στον Άρη τη σεζόν 1996-97, όπου και σκόραρε 8 γκολ σε 15 εμφανίσεις.

Η Super League θυμήθηκε σχετικά: «Η ΑΕΚ νικά τον Άρη στη Θεσσαλονίκη με 3-1 χάρη σε γκολ των Εστερχάζι (30’ σουτ, 82’ σουτ) και Γεωργιάδη (59’ σουτ).

Στο 65’ έχει μπει αλλαγή για τον Άρη κάνοντας ντεμπούτο, και ένα λεπτό αργότερα σκοράρει ο 20χρονος Βασίλης Δημητριάδης. Ο χαρισματικός σκόρερ έφτασε τα 129 γκολ με τις φανέλες του Άρη και της ΑΕΚ».