Σεβίλλη – Αϊντχόφεν 2-3: Απίθανη ανατροπή και έτοιμη για πρόκριση

Η Αϊντχόφεν βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ, όμως κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι στο τέλος του αγώνα και με το 3-2 μέσα στο “Ραμόν Σάντσεθ Πιχθουάν” έκανε τεράστιο βήμα πρόκρισης, στέλνοντας τη Σεβίλλη σε μάχη για το (αγαπημένο της) Europa League.

Η Αϊντχόφεν βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο “Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν” για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Champions League, όμως έκανε μια απίθανη ανατροπή στα τελευταία λεπτά και πήρε τη νίκη 3-2 που τη στέλνει στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Το εκπληκτικό γκολ του Ισμαέλ Σαϊμπαρί, το αυτογκόλ του Νεμάνια Γκούντελ και το τέρμα του Ρικάρντο Πέπι στις καθυστερήσεις έφεραν τα πάνω κάτω και ακύρωσαν το πρώτο γκολ του Σέρχιο Ράμος στην επιστροφή του στους Ανδαλουσιάνους.