Σουάρες: Πρώτο γκολ με την Νασιονάλ και χαμένο πέναλτι (video)

Μια ώρα αγώνα χρειάστηκε για να σκοράρει για πρώτη φορά μετά την επιστροφή του στη Νασιονάλ ο Λουίς Σουάρες, που βρήκε δίχτυα στη δεύτερη συμμετοχή του με την ομάδα, στο 3-0 επί της Ρεντίστας.

Ο «πιστολέρο» μετά τα ελάχιστα λεπτά που είχε αγωνιστεί στην ήττα από την Ατλέτικο Γκοϊανένσε πριν από μερικές μέρες, τώρα κατάφερε και να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και να πανηγυρίσει το θετικό αποτέλεσμα, αλλά και… αστοχήσει σε εκτέλεση πέναλτι.

Στο 60ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση κόρνερ πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και πήρε την κεφαλιά για να διαμορφώσει το αποτέλεσμα της αναμέτρησης με την Ρεντίστας, ενώ, στο 84′ ο αντίπαλος πορτιέρε μάντεψε σωστά και δεν του επέτρεψε να διπλασιάσει τα τέρματά του όταν τον αντιμετώπισε από την άσπρη βούλα.