Σπουδαία νίκη (49-54) για το μπάσκετ με αμαξίδιο

Με νίκη συνέχισε το τμήμα τις υποχρεώσεις του το μπάσκετ του Άρη με αμαξίδιο για το πρωτάθλημα. Σε έναν όμορφο αγώνα με πάρα πολλούς φιλάθλους , ο Άρης κατάφερε να πάρει την νίκη (49-54), παρά την πίεση που δέχτηκε από τον Αστέρα Τρικάλων στο τρίτο δεκάλεπτο.

Stoiximan.gr: Θα επιστρέψει ως πρώτος ο Άρης στη Superleague;

Όπως αναφέρει το κιτρινόμαυρο τμήμα: “Στο ανακαινισμένο γήπεδο της Μπάρας το σύνολο της Χατζηζωγίδου έπαιξε σφιχρή άμυνα και με όπλο του τους αιφνιδιασμούς νίκησε με 49 – 54 . Με χαμηλά σκορ δεκαλέπτων , όπως ήταν αναμενώμενο , ο Άρης δεν έχασε το προβάδισμα σε κανένα δεκάλεπτο . Με όλους τους παίκτες σχεδόν να παίρνουν συμμετοχή επιτεύθηκε ο πρώτος από τους τρεις συνεχόμενους στόχους .