Σπουδαία νίκη (60-78) για τις νεάνιδες του Άρη στις Συκιές

Οι νεάνιδες του Άρη  νίκησαν εκτός έδρας τον Παναθλητικό Συκεών με σκορ 60-78!

Όπως αναφέρει η σελίδα του κιτρινόμαυρου τμήματος:

“Οι κίτρινες στο πρώτο δεκάλεπτο δυσκολεύτηκαν και προηγήθηκαν στο σκορ μόνο με 2 πόντους και με 16-18,για να λήξει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 31-34.

Στην συνέχεια και στο τρίτο δεκάλεπτο οι νεάνιδες του ΑΡΗ ανέβασαν λίγο την απόδοση τους και προηγήθηκαν με 8 πόντους και με το σκορ να γίνεται 49-57.

Έτσι,στο τελευταίο δεκάλεπτο οι κίτρινες καθάρισαν την υπόθεση νίκης αφού προηγήθηκαν και με 20 πόντους διαφορά μετά από ένα τρίποντο της Μάγδας Ουζούνη και από τρία τρίποντα της Μαρίας Βαντσιούρη,στην επανεμφάνιση της μετά τον τραυματισμό που είχε.

Ο ΑΡΗΣ αγωνίστηκε στο παιχνίδι με 4 κορασίδες και αγωνίστηκε χωρίς την Έλενα Τσινέκε και την Κατερίνα Τσινέκε.

Ο προπονητής του ΑΡΗ μοίρασε τον χρόνο και στις 12 αθλήτριες που είχε στην διάθεση του.
Ακόμα,στον πάγκο για πρώτη φορά σε αγώνα νεανίδων του ΑΡΗ έκατσε και ο Δημήτρης Τσεσμετζής,που είναι στο προπονητικό τιμ της ομάδας!

Επόμενος αγώνας για τις νεάνιδες του ΑΡΗ είναι στις 13/12/2016 στις 21:00,εντός έδρας στο Αλεξάνδρειο, εναντίον του παοκ,για την ενδέκατη και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του ομίλου του πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης,της ΕΚΑΣΘ 2016-2017.

Δεκάλεπτα: 16-18, 31-34, 49-57, 60-78

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Βασιλόπουλος Δ.

Παναθλητικός Συκεών (Λαμπρόπουλος- Καφαντάρη): Τσιλιφώνη 11(2), Μπαχαρίδου 8, Λιάτσα 2, Στεφανίδου 3, Τζαβέλα, Ματσούκα 8, Θεοδοσίου 6, Καλογρίδου 12(1), Μπακιρτζόγλου 2, Τσούλε 8(2).

ΑΡΗΣ(Τσεσμετζής-Κουλακιώτης): Σικαλίδου 3, Γκρίτζαλη 4, Γιαννουσίου 18, Κωφοκώτσιου, Μπερμπέρη, Θωμόγλου 14(2), Νιγδέλη, Βαντσιούρη 18(4), Ουζούνη Μάγδα 11(1), Μπουντούκα 8, Κυριακοπούλου, Αβρονιδάκη 2″.