Σπουδαίο “διπλό” για τις γυναίκες στην Αθήνα!

Πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Άρης στην Αθήνα επί του Αγίου Δημητρίου με σκορ 60-53 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών, έχοντας σε εξαιρετική μέρα την Ρούλα Μούλη με 22 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα!

Ο Άρης μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (υπέρ του 29-26) πάτησε γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο, απέκτησε διαφορά 10 πόντων (47-37), την οποία και διατήρησε ως το τέλος του αγώνα χωρίς μεγάλη δυσκολία.

Τα δεκάλεπτα: 14-19, 26-29, 37-47, 53-60.

ΚΡΟΝΟΣ: Γκότζη 7, Εμμανουηλίδου, Βροχίδου, Κωνσταντίνου, Σμιθ 16 (2), Μίχου 6, Ξάνθου 16, Νικολαϊδου 8.

ΑΡΗΣ: Χατζάκου 10 (2), Μπουσνάκη 4, Κατωπόδη 4 (8ρ.), Τσίτσου, Τράντα 4, Μούλη 22 (5/5β., 7/10δπ., 1/1τρ., 6ρ., 4κλ., 2ασ.), Σταμπουλίδου 7 (1), Μπεγκένισιτς 9 (12ρ.).