Σπουδαίο «διπλό» η Βιλερμπάν – Ντεμπούτο Χαριτόπουλου

Πολύ σπουδαία νίκη πέτυχε η Βιλερμπάν στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής, επικρατώντας μέσα στην έδρα της Νανσί με σκορ 82-70! Η ομάδα της Λιόν περιμένει τον Άρη την Τρίτη και θέλει νίκη με +17 πόντους για να έχει ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Ντεμπούτο με τη φανέλα της Βιλερμπάν έκανε ο Δημήτρης Χαριτόπουλος, ο οποίος είχε σε 12 λεπτά 4 πόντους με 2/2 δίποντα. Η αντίπαλος του Άρη την Τρίτη πήρε τη νίκη χάρη στο εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο όταν και το κέρδισε με επιμέρους σκορ 22-11.

Τα δεκάλεπτα: 19-22, 32-38, 59-60, 70-82.

ΝΑΝΣΙ: Ακινμπάλα 21 (9ρ.), Γκραντ 3, Σούλερ 12 (2), Σιλιά 4, Λίνεχαν 9 (2), Κινγκ 12 (2), Σαμνίκ 2, Αμαγκού, Μόρμαν 7 (1).

ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ: Άρμστρονγκ 8, Λακόμπ 5, Βέστερμαν 9 (1), Φοφανά, Τζάκσον 15 (3), Τόμπσον 11 (1), Τίλι 18 (5ρ.), Γκος 12, Χαριτόπουλος 4.