Σπουδαίο “διπλό” του Αντετοκούνμπο και των Μπακς στο Σικάγο!

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς μέσα στο Σικάγο επί των Μπουλς με σκορ 78-74! Ο Έλληνας γκαρντ αγωνίστηκε 10 λεπτά και είχε 1 πόντο και 2 λάθη. Στο ντέρμπι της Ανατολής οι Πέισερς επιβλήθηκαν των Χιτ με 90-84.

Ο Αντετοκούνμπο πήρε χρόνο συμμετοχής στον αγώνα μέσα στο θρυλικό Γιουνάιτεντ Σέντερ και βοήθησε τους Μπακς να φτάσουν σε μια πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί των Μπουλς.

Στην Ιντιάνα οι Πέισερς κέρδισαν με 90-84 τους Χιτ στέλνοντας το πρώτο μήνυμα για την φετινή χρονιά. Ο Ρόι Χίμπερτ με 24 πόντους ήταν ο κορυφαίος των Πέισερς, ενώ ο Λεμπρόν Τζέιμς έμεινε στους 17 πόντους για τους Χιτ με 6/16 σουτ.

Οι Λέικερς στο δεύτερο παιχνίδι του Κόμπι Μπράιαντ μετά την επιστροφή του ηττήθηκαν με 114-108 από τους Σανς του Πι Τζέι Τάκερ (4π.). Ο Μπράιαντ είχε 20 πόντους σε 29 λεπτά, όμως ο Γκόραν Ντράγκιτς σταμάτησε στους 31 πόντους!