Σπουδαίο διπλό (3-2) για την Σπέτσια κόντρα στην Ουντινέζε (video)

Την παραμονή της στη Serie A «σφράγισε» και μαθηματικά μία… στροφή πριν από το φινάλε της περιόδου η Σπέτσια, με το σπουδαίο «διπλό» στην «Ντάτσια Αρένα» επί της Ουντινέζε (3-2).

Με το Δημήτρη Νικολάου στο αρχικό της σχήμα η ομάδα του Τιάγκο Ζότα έκανε την ανατροπή πριν το κλείσιμο του πρώτου μέρους και στο ξεκίνημα του δεύτερου με το γκολ του Ματζόρε (47΄) έκανε τα πράγματα πιο απλά στη συνέχεια. M

Mάλιστα, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και τέταρτο γκολ στις καθυστερήσεις, αλλά ο Μάναϊ δεν κατάφερε να ευστοχήσει από την «ασβεστένια βούλα».

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Νεστορόφσκι.

Νίκη γοήτρου στο «Αντόνιο Μπεντεγκόντι» επί της γηπεδούχου Βερόνα πέτυχε η Τορίνο με το γκολ του 23χρονου Κροάτη επιθετικού, Γιόζιπ Μπρεκάλο.