Στίβος: Θετική η παρουσία του Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20

Θετική ήταν η παρουσία του Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ20, το οποίο διεξήχθη στο Καυτανζόγλειο Στάδιο το Σάββατο 3/7 και την Κυριακή 4/7.

Stoiximan: 650+ στοιχήματα σε όλους τους αγώνες & ειδικές επιλογές για σκόρερ, κάρτες, πέναλτι!

Όπως ενημέρωσε ο κιτρινόμαυρος σύλλογος:

“Μάλιστα, αν η ατυχία δε χτυπούσε την πόρτα του ΑΡΗ, η πορεία θα ήταν ακόμα καλύτερη. Συγκεκριμένα, ο Αστέριος Νεοχωρίτης πέρασε στον τελικό των 400μ. με νέο ατομικό ρεκόρ, 50.87, αλλά δεν αγωνίστηκε στον τελικό λόγω ενοχλήσεων στο πόδι.

Ο αθλητής του ΑΡΗ προφυλάχθηκε εν όψει του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κ18, το οποίο θα διεξαχθεί στις 10-11/7 στον Βόλο.

Εξάλλου, ο Γιώργος Κατσαρέλης πήρε την 5η θέση στο Άλμα επί Κοντώ, με επίδοση 4.40μ., ενώ η Μαρκέλλα Γκρέζου τερμάτισε 7η στον τελικό των 800μ., με χρόνο 2.20.12”.

Στίβος: Θετική η παρουσία του Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16

Θετική ήταν η παρουσία του Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 Αγοριών – Κοριτσιών, το οποίο διεξήχθη το Σάββατο 26/6 και την Κυριακή 27/6 στο Καυτανζόγλειο Στάδιο.

Ο Άρης συμμετείχε στον Β’ Όμιλο (Θεσσαλονίκη, Θεσσαλία, Δυτική Μακεδονία) και κατέκτησε ένα αργυρό μετάλλιο, με τον Αλκίνοο Παπαχαρίση, ενώ πέτυχε και άλλες διακρίσεις.

Αναλυτικά η παρουσία των αθλητών και των αθλητριών του Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα: