Στίβος: Σπουδαία παρουσία για Ρίζο και Μπάρτζου στο Πανελλήνιο

Σπουδαία παρουσία είχαν ο Γιάννης Ρίζος και η Άννα Μπάρτζου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών το οποίο ολοκληρώθηκε την Κυριακή (9/8) στην Πάτρα. Αμφότεροι συμμετείχαν στους τελικούς των αγωνισμάτων τους, αλλά δεν περιορίστηκαν εκεί.

Όπως ενημέρωσε ο κιτρινόμαυρος σύλλογος:

Ο Ρίζος, με επίδοση 5.10μ., κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Κ23 του άλματος επί κοντώ. Ο πρωταθλητής του ΑΡΗ άγγιξε το μετάλλιο και στο σύνολο των αθλητών, όπου πήρε τελικά την πέμπτη θέση.

Η Μπάρτζου στα προκριματικά τερμάτισε δεύτερη στην πρώτη σειρά, στα 200 μέτρα, με χρόνο 24.73, πίσω μόνο από την πρωταθλήτρια Ραφαηλία Σπανουδάκη. Στον τελικό, έκανε χρόνο 25.08, που της έδωσε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Κ23 και την 8η θέση συνολικά.

Συγχαρητήρια στον αθλητή και την αθλήτρια του ΑΡΗ, όπως και στους προπονητές και τους υπεύθυνους του τμήματος Στίβου, για τις διακρίσεις.