Στίβος: «Χάλκινος» ο Ρίζος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Την τρίτη θέση κατέλαβε ο Γιάννης Ρίζος στο Άλμα Επί Κοντώ, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών – Γυναικών.

Ο πρωταθλητής του Άρη πέρασε τα 5.25μ., καταλήγοντας τρίτος στον απογευματινό τελικό Ανδρών του Σαββάτου (25/06) και κρεμώντας στο στήθος του το χάλκινο μετάλλιο.

Την πρώτη θέση κατέλαβε ο Εμμανουήλ Καραλής με επίδοση 5.55μ. και τη δεύτερη ο Πέτρος Χατζίου με 5.35μ.

Την τρίτη θέση με επίδοση 5.25μ. στο άλμα επί κοντώ κατέλαβε ο πρωταθλητής του Άρη, Γιάννης Ρίζος, στην πρώτη ημέρα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου το οποίο διεξάγεται στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.

Ο πρωταθλητής μας στάθηκε άτυχος στα 5.35μ., καθώς πέρασε το ύψος κατά 30 εκατοστά και πέφτοντας έριξε τον πήχη με το στήθος.

Πρωταθλητής στο επί κοντώ ανδρών αναδείχτηκε ο Εμμανουήλ Καραλής (ΟΣΦΠ) με επίδοση 5.73μ. και δεύτερος ήταν ο Πέτρος Χατζίου (ΟΣΦΠ) με 5.35.

Ο Α.Σ. Άρης συγχαίρει τον Γιάννη Ρίζο και του εύχεται ακόμα καλύτερη συνέχεια.