Σταθερά καλός ο Τάκερ στους Σανς – Οι Λέικερς τίμησαν τη μνήμη του Μπας (videos)

Οι Σανς πάλεψαν μέσα στο Γκόλντεν Στέιτ, αλλά δεν κατάφεραν να κερδίσουν τους Ουόριορς. Ηττήθηκαν με 108-98, έχουν πλέον ρεκόρ 18-37 και προσπαθούν να αποφύγουν τις τελευταίες θέσεις στην Δύση. Ο Πι Τζέι Τάκερ αγωνίστηκε και πάλι βασικός, για 33 λεπτά και είχε 6 πόντους και 5 ασίστ.

Ο πρώην παίκτης του Άρη είχε 3/5 διποντα, 3 ριμπάουντ και 5 τελικές πάσες, έπαιξε καλές άμυνες, αλλά η ενέργειά του δεν ήταν αρκετή για να δώσει στους Σανς τη νίκη.

Ιδιαίτερη βραδιά στο Λος Άντζελες χθες, καθώς οι Λέικερς τίμησαν την μνήμη του Τζέρι Μπας που έφυγε προχθές από την ζωή. Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στο Στέιπλς Σέντερ, οι Λέικερς έπαιξαν με φανέλες που στο δεξί μέρος είχαν τα αρχικά του πρώην πια ιδιοκτήτη τους και κέρδισαν τους Σέλτικς με σκορ 113-99, σε έναν αγώνα όπου ο Στιβ Νας ξεπέρασε σε ασίστ τον Μάτζικ Τζόνσον!