Στον πάγκο ο Κόρχουτ, ήττα της Ουγγαρίας (1-2) από τη Σλοβακία

Με τον Μιχάι Κόρχουτ να μένει στον πάγκο η Ουγγαρία ηττήθηκε εντός έδρας με 1-2 από τη Σλοβακία για την 6η αγωνιστική των προκριματικών του Euro 2020.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με ειδικά στοιχήματα για Σκόρερ, Κάρτες, Κόρνερ σε κάθε αγώνα της Super League!

Ο αριστερός μπακ του Άρη είδε την ομάδα του να βρίσκεται πίσω στο σκορ με γκολ του Μακ στο 40’, όμως με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ισοφάρισε με τον Σομποσλάι (50’). Ωστόσο, έξι λεπτά αργότερα ο Μποζένικ έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Σλοβακία με 1-2, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Να σημειωθεί πως στα δύο προηγούμενα νικηφόρα παιχνίδια της Ουγγαρίας τον Ιούνιο για τα προκριματικά απέναντι σε Αζερμπαϊτζάν και Ουαλία ήταν βασικός.