Στο κυνήγι της Παρί η Λανς, «βύθισε» κι άλλο την Οσέρ

Συνεχίζει το κυνήγι της Παρί Σεν Ζερμέν η Λανς! Η ομάδα του Φρανκ Αϊσέ επικράτησε 1-0 της Οσέρ για την 19η αγωνιστική της Ligue 1 και βρίσκεται στο -3 από τους πρωτοπόρους Παριζιάνους.

Την ίδια ώρα, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στη ζώνη του υποβιβασμού και συνεχίζουν να προβληματίζουν με την εικόνα τους τη φετινή σεζόν.

Χωρίς τέρματα κύλησε το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν το γκολ στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Φρανκόφσκι ο οποίος εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα το πέναλτι που είχε κερδίσει η ομάδα του.

Ο Τουρέ στο 65’ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες και έκανε δυσκολότερο το έργο της Οσέρ. Η Λανς δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα για ένα δεύτερο γκολ, ώστε να βγάλει από πάνω της το άγχος, ωστόσο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι (1-0).

Κάπως έτσι η Λανς βρίσκεται στη 2η θέση με 44 βαθμούς, ενώ η Οσέρ στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού με 13 πόντους.