Συγκάτοικος του Άρη στην κορυφή ο Ολυμπιακός με τη νίκη (0-2) επί του ΟΦΗ

Συγκάτοικο στην κορυφή της βαθμολογίας απέκτησε ο Άρης, καθώς ο Ολυμπιακός κέρδισε με 2-0 στην Κρήτη τον ΟΦΗ.

Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Χασάν (54’) και Μασούρας (80’), ενώ στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Γιάννου (13’). Στο 28′ υπήρξε φάση με πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων που «ακυρώθηκε» από το VAR ως οφσάιντ πέντε λεπτά αργότερα, ενώ στα δοκάρια απάντησαν οι φιολοξενούμενοι στο 42′ με τον Μπρούμα.

Με αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός «έπιασε» τον Άρη στην 1η θέση, με τις δύο ομάδες να έχουν 16 βαθμούς σε έξι αγώνες, ενώ ο ΟΦΗ έμεινε στους 6 βαθμούς σε οκτώ παιχνίδια.

Σκόρερ: 53′ Χασάν, 80′ Μασούρας

Κίτρινες: 17′ Καμαρά, 21′ Σελίμοβιτς, 40′ Σακόρ, 44′ Σεμέδο, 75′ Μεγιάδο, 79′ Πέπε

ΟΦΗ: Βάτερμαν, Ουές, Κοροβέσης, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Διαμαντής, Σακόρ, Μεγιάδο (87′ Νέιρα), Μπαλογιάννης (61′ Ντε Γκουζμάνς), Στράτζεον, Γιάννου (61′ Γκαρκαλατζίδης)

Ολυμπιακός: Σα, Ραφίνα, Σεμέδο, Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά, Καμαρά, Μπρούμα (69′ Πέπε), Βαλμπουενά (76′ Φορτούνης), Μασούρας (83′ Ραντζέλοβιτς), Χασάν (83′ Ελ Αραμπί).