Τέσσερα μετάλλια για τους πυγμάχους του Άρη στο Πανελλήνιο!

Δύο χρυσά και δύο ασημένια μετάλλια κατέκτησαν οι πυγμάχοι του Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πυγμαχίας στην Καβάλα.

Ακολούθησε το PRESSARIS και στο Instagram, για ακόμα πιο άμεση ενημέρωση στα θέματα του Άρη!

Αναφέρει σχετικά ο ΑΣ Άρης: «Τέσσερα μετάλλια, δύο χρυσά και δύο ασημένια, ήταν ο εξαιρετικός απολογισμός των πυγμάχων του ΑΡΗ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Παμπαίδων και Κορασίδων – Παγκορασίδων, το οποίο έλαβε χώρα στην Καβάλα.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Μανώλης Κουλούρης, στην κατηγορία Παίδων στα 52 κιλά και ο Γιώργος Κωνσταντινούδης, στην κατηγορία Παμπαίδων στα 46 κιλά. Ο Κουλούρης, μάλιστα, αναδείχτηκε πρωταθλητής Ελλάδας για τρίτη συνεχόμενη χρονιά.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν η Δέσποινα Κοντέλη, στην κατηγορία Παγκορασίδων στα 43 κιλά και ο Παναγιώτης Καζνέσης, στην κατηγορία Παμπαίδων στα 52 κιλά. Πολύ καλή παρουσία είχε και ο Νίκος Τσολάκης στην κατηγορία Παμπαίδων στα 48 κιλά.

Ο Α.Σ. ΑΡΗΣ συγχαίρει τους αθλητές/τριες του τμήματος Πυγμαχίας και τους εύχεται ακόμα περισσότερες επιτυχίες στο μέλλον».