Τα “έσπασαν” από τη γραμμή του τριπόντου!

Δεν έχει προηγούμενο αυτό που συνέβη στον αγώνα της Μανρέσα με τη Μπαρτσελόνα για την ACB, όπου οι δύο ομάδες έφτασαν να έχουν μαζί 0/35 τρίποντα, πριν ευστοχήσει ο Βεζένκοφ στην 36η προσπάθεια!

Το σκορ, μάλιστα, ήταν εξίσου “φτωχό” (50-56), ενώ είναι χαρακτηριστικό πως  το πρώτο τρίποντο του αγώνα σημειώθηκε στην τέταρτη περίοδο κι αφού είχαν προηγηθεί 35 άστοχες προσπάθειες κι από τις δύο ομάδες μαζί!

Η γηπεδούχος Μανρέσα έφτασε να μετράει 0/17, οι Καταλανοί από την πλευρά τους στα 0/18 και το ρόδι τελικά έσπασε από τον πρώην παίκτη του Άρη, Αλέξανδρο Βεζένκοφ, που στο 31′ ευστόχησε στο πρώτο σουτ έξω έξω από τα 6,75 μ.!

Από την πλευρά της, πάντως, η Μανρέσα έπρεπε να φτάσει το παιχνίδι στο 39ο λεπτό για να βρει επιτέλους στόχο από τη γραμμή του τριπόντου με τον Σαγκς κι αφού είχε 0/21!