Τεντόγλου: Η απονομή του χρυσού μεταλλίου στον Μίλτο (photo-video)

Σχεδόν μία ημέρα μετά την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον τελικό του μήκους ήρθε η ώρα της απονομής του χρυσού μεταλλίου για τον Μίλτο Τεντόγλου.

Ο σπουδαίος άλτης του τριπλούν, Γουίλι Μπανκς, ήταν αυτός που ανέλαβε από την πλευρά της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας να κάνει την απονομή στους τρεις αθλητές που βρέθηκαν στο βάθρο.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη SEGAS (@segas.gr)

Τεντόγλου: Η απονομή του χρυσού μεταλλίου στον κυρίαρχο του μήκους (video)

Το απόγευμα της Τετάρτης (17/08) πραγματοποιήθηκε η απονομή των μεταλλίων για το μήκος με τον Μίλτο Τεντόγλου να παραλαμβάνει το χρυσό.

Το βράδυ της Τρίτης (16/08) ο Μίλτος Τεντόγλου ήταν απολαυστικός και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό του μήκους στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.

Μία ημέρα αργότερα, μετά τα όσα έγιναν με την ακύρωση ενός άλματος του Ντιουκς, έγινε και η απονομή με τον Έλληνα πρωταθλητή να απολαμβάνει τις στιγμές του στο βάθρο.