Τερματοφύλακας έπιασε πέναλτι στο 89′ και σκόραρε στο 96′ με πέναλτι (video)

Ήρωας για την Αλ Χιλάλ στον αγώνα με την Αλ Ραέντ έγινε ο τερματοφύλακάς της, Αμπντουλάχ Αλ Μαϊούφ, ο οποίος στο 89′ έπιασε πέναλτι για το 2-2 και στο 96′ έκανε το 3-1 για την ομάδα του από την άσπρη βούλα.

Stoiximan.gr: Το Παιχνίδι σου Καλύτερο με Live Streaming και Cash-out (ισχύουν όροι & προϋποθέσεις)!

Μεγάλος ήρωας για την Αλ Χιλάλ ήταν ο τερματοφύλακάς της, Αμπντουλάχ Αλ Μαϊούφ, στον αγώνα με την Αλ Ραέντ, σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του με τρόπο ονειρεμένο για τον ίδιο.

Στο 89ο λεπτό απέκρουσε, αποσοβώντας το 2-2 και στις καθυστερήσεις έτρεξε στην αντίπαλη περιοχή και ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η Αλ Χιλάλ, γράφοντας το 3-1. Μια στιγμή που δεν πρόκειται να ξεχάσει ποτέ του…