“Τεσσάρα” (1-4) της Σέλτικ με βασικό τον Λουίς Πάλμα που έδωσε σπουδαία ασίστ (video)

Πέρασε εμφατικά από το Εδιμβούργο και δεν ξεκουνάει από την κορυφή η Σέλτικ! Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς έβγαλε… γούστα απέναντι στη Χαρτς την οποία και συνέτριψε 4-1 για την 9η αγωνιστική της σκωτσέζικης Premiership αφήνοντας τους γηπεδούχους στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Ο «χορός» των γκολ, άνοιξε από νωρίς καθώς μόλις στο 4′ ο Ο’ Ράιλι άνοιξε το σκορ για τη Σέλτικ μετά από σπουδαία ασίστ του Λουίς Πάλμα που ήταν βασικός, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα ο Μαέντα απλοποίησε το έργο για την ομάδα του κάνοντας το 0-2 το οποίο ήταν και το σκορ για το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι Κέλτες κέρδισαν πέναλτι στο οποίο ο Φουρουχάσι αστόχησε, όμως ο Ιάπωνας πήρε το αίμα του πίσω, τέσσερα λεπτά αργότερα γράφοντας το 3-0.

Ο Σάκλαντ στο 64′ πέτυχε το γκολ της τιμής για τη Χαρτς, ενώ στο 81′ τον θρίαμβο για τη Σέλτικ ολοκλήρωσε ο Ιβάτα με πλασέ διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.