Τεχνική Κολύμβηση: Σωρεία μεταλλίων για τον Άρη στο Πανελλήνιο Open Ανδρών – Γυναικών (photos)

Εξαιρετικές επιδόσεις σημείωσαν οι κολυμβητές και κολυμβήτριες του Α.Σ. Άρης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Open Τεχνικής Κολύμβησης Ανδρών – Γυναικών που διεξήχθη στον Βόλο.

Συγκεκριμένα, οι αθλητές μας κατάφεραν να διαπρέψουν, με την Αμαλία Παπάζογλου να πιάνει και το όριο για την Εθνική Ομάδα και το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων –Νεανίδων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών μας:

Παπάζογλου Αμαλία:

3η στα 100μ δίπλα πέδιλα με χρόνο 49.93 χρόνος που αποτελεί όριο πρόκρισης για την

Εθνική ομάδα Νέων-Νεανίδων για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα.

5η στα 100μ υποβρύχιο με χρόνο 40.71

Ο Α.Σ. Άρης συγχαίρει τους αθλητές μας για τις εξαιρετικές αποδόσεις τους και τους εύχεται ακόμη περισσότερες επιτυχίες!

Τεχνική Κολύμβηση: Σωρεία μεταλλίων για τον Άρη στους Πανελλήνιους (photos)

Οι κολυμβητές του Αρη ολοκλήρωσαν με θετικό πρόσημο και επιτυχία τους Πανελλήνιους Χειμερινούς Αγώνες Τεχνικής Κολύμβησης, κατακτώντας 12 μετάλλια.

Συγκεκριμένα, στην Κατηγορία Ανδρών/Γυναικών η Μαρία Παπάζογλου αναδείχθηκε πρώτη και κατέκτησε τρις το χρυσό (1η στα 100 δίπλα πέδιλα με 50.36, 1η στα 200 δίπλα πέδιλα με 1.51.52 και 1η στα 50 δίπλα πέδιλα με 23.31).

Επιπλέον στα άλλα αποτελέσματα στην Κατηγορία Ανδρών – Γυναικών συμμετείχαν οι εξής αθλητές:

10η στα 50 επιφάνεια με 23.93
Στη σκυταλοδρομία 4×100 στα δίπλα πέδιλα με 3.17.01 την πρώτη θέση και το χρυσό κατέκτησαν: Στεφοπουλος Θοδωρής ,Παπάζογλου Αμαλία, Παπαδόπουλος Πάνος ,Παπάζογλου Μαρία

Στην Κατηγορία Εφήβων/Νεανίδων εξαιρετική συμμετοχή είχε η Χαρά Μυτάκου, η οποία κατέκτησε το χρυσό και το αργυρό. Συγκεκριμένα:

1η θέση στο 100 υποβρύχιο με 41.35
2η θέση στα 50 άπνοη με 18.39
2η θέση στα 400 υποβρύχιο με 3.37.60
Επιπροσθέτως στην Κατηγορία Εφήβων/Νεανίδων το χρυσό κατέκτησε η Δήμητρα Αθανασιάδου. Συγκεκριμένα: