Τζέγκο: «Το ματς με την ΑΕΚ είναι τεράστιο, πρέπει να αντιδράσουμε» (video)

Ο Τζέιμς Τζέγκο, σχολίασε την ήττα (2-1) της ομάδας από τον Αστέρα Τρίπολης και στάθηκε στο γεγονός ότι οι «κιτρινόμαυροι» δεν «καθάρισαν» την αναμέτρηση νωρίτερα, για μία ακόμη φορά.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Τζέιμς Τζέγκο στην κάμερα της NOVA:

«Ξεκινήσαμε καλά, σκοράραμε και ελέγξαμε το παιχνίδι, όμως στα τελευταία 10-15 λεπτά του πρώτου μέρους μείναμε λίγο πίσω. Θέλαμε να το αλλάξουμε αυτό στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά δεν τα καταφέραμε και δεχτήκαμε δύο γκολ.

Μας έχει συμβεί κάποιες φορές να έχουμε προηγηθεί αλλά να μην μπορούμε να “καθαρίσουμε” το παιχνίδι και σήμερα τιμωρηθήκαμε. Νιώθουμε απογοήτευση και πρέπει να δουλέψουμε. Το ματς με την ΑΕΚ είναι τεράστιο, θα υπάρχουν πολλά μεγάλα παιχνίδια μέχρι το τέλος της σεζόν και είναι σημαντικό να βγάλουμε αντίδραση».