Τζέιμς, Ουέστμπρουκ και Ίρβινγκ οδήγησαν τους Λέικερς στη νίκη επί των Νάγκετς

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς σημείωσε 30 πόντους-είχε και 9 ριμπάουντ-, και ο Ράσελ Ουέστμπρουκ έκανε triple-double με 15 πόντους, 11 ριμπάουντ, 12 ασίστ, καθώς οι Λος Άντζελες Λέικερς ξεπέρασαν τον τραυματισμό του Άντονι Ντέιβις στο πρώτο ημίχρονο, και κέρδισαν με 126-108 τους Ντένβερ Νάγκετς.

Ο Τόμας Μπράιαντ σημείωσε 21 πόντους για τους Λέικερς, οι οποίοι έπαιξαν ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο χωρίς τον Ντέιβις μετά τον τραυματισμό στο δεξί του πόδι στο πρώτο τέταρτο, και συνέχισε να αγωνίζεται οκτώ λεπτά στη δεύτερη περίοδο.

Ο Ντέιβις τελείωσε το ματς με 10 πόντους και τέσσερα ριμπάουντ σε 17 λεπτά.

Ο Νίκολα Γιόκιτς σημείωσε 25 πόντους με 11 ριμπάουντ και οκτώ ασίστ και ο Τζαμάλ Μάρεϊ πρόσθεσε 23 πόντους καθώς οι Νάγκετς είδαν το σερί των τριών νικών τους να τελειώνει.

Ο Άαρον Γκόρντον σημείωσε 17 πόντους για τους Νάγκετς, ενώ ο Μπρους Μπράουν πρόσθεσε 11 καθώς το Ντένβερ δεν κατάφερε να γίνει η πρώτη ομάδα της Δυτικής Περιφέρειας με 10 νίκες εκτός έδρας.

Ο Λούκα Ντόντσιτς με 33 πόντους και 9 ασίστ, και ο Κρίστιαν Γουντ με 32 πόντους και 12 ριμπάουντ, επέτρεψαν στους Ντάλας Μάβερικς να νικήσουν με 130-110 τους Μπλέιζερς και να επιστρέψουν στις επιτυχίες.

Για τους Μπλέιζερς, ο Ντέμιεν Λίλαρντ είχε 24 πόντους, αλλά μόλις 3 στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Κάιρι Ίρβινγκ πέτυχε buzzer-beater τρίποντο και οι φιλοξενούμενοι Μπρούκλιν Νετς νίκησαν τους Τορόντο Ράπτορς με 119-116, , ανατρέποντας διαφορά 18 πόντων.

Ο Ίρβινγκ τελείωσε με 32 πόντους και ο Κέβιν Ντουράντ πρόσθεσε 28 για τους Νετς, οι οποίοι έχουν κερδίσει πέντε σερί ματς και εννέα στα 10.

Ο Γιούτα Γουατανάμπε είχε 17 πόντους για τους Νετς, οι οποίοι σάρωσαν τη σειρά τεσσάρων αγώνων με τους Ράπτορς.
Για την ομάδα του Τορόντο, που παρατάχθηκε χωρίς τους Ότζι Ανουνόμπι και Γκάρι Τρεντ, ο Φρεντ ΒανΒλίτ είχε 39 πόντους, ο Σκότι Μπαρνς 26 πόντους και ο Πασκάλ Σιάκαμ 17 πόντους.