Τιμωρία στην Αταλάντα για τα ρατσιστικά συνθήματα στον Βλάχοβιτς

Η εξέδρα των οργανωμένων της Αταλάντα θα παραμείνει κλειστή για μια αγωνιστική, λόγω της σχετικής τιμωρίας για τα ρατσιστικά συνθήματα εναντίον του Ντούσαν Βλάχοβιτς.

Στην τιμωρία της κερκίδας της όπου… κατοικοεδρεύουν οι φανατικοί οπαδοί της Αταλάντα για μια αγωνιστική οδήγησαν τα ρατσιστικά συνθήματα εναντίον του Ντούσαν Βλάχοβιτς.
Συγκεκριμένα, η «Curva Nord Pisani» θα παραμείνει κλειστή μετά τα όσα έλαβαν χώρα στον κυριακάτικο αγώνα των «μπεργκαμάσκι» με τη Γιουβέντους και την ήττα τους με 2-0.

Ενώ, παράλληλα, ο αθλητικός δικαστής της Serie A τιμώρησε την Αταλάντα και με χρηματικό πρόστιμο ύψους 10.000 ευρώ, όπως έγινε γνωστό.
Θυμίζουμε ότι ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοψε το ματς για λίγα λεπτά, όμως ο επιθετικός της «γηραιάς κυρίας» σκόραρε στις καθυστερήσεις και τα συνθήματα ακούστηκαν εκ νέου.