Τιμωρία τριών αγωνιστικών και τέλος η σεζόν για Εμπαπέ (video)

Με τρεις αγωνιστικές τιμωρήθηκε τελικά ο Κίλιαν Εμπαπέ για το πολύ άσχημο χτύπημα σε αντίπαλό του και την αποβολή στον τελικό του Κυπέλλου Γαλλίας.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με επιλογές για Σκόρερ, Κάρτες & Κόρνερ σε κάθε αγώνα του Άρη

Ο Γάλλος επιθετικός, πήγε πολύ άσχημα στο γόνατο ενός αντιπάλου του στα τελευταία λεπτά της παράτασης και ο ρέφερι φυσικά δεν είχε άλλη επιλογή από την κόκκινη κάρτα την οποία και του έδειξε.

Η Παρί, αν και είχε προηγηθεί 2-0 απέναντι στη Ρεν στον τελικό, εν τέλει ηττήθηκε στα πέναλτι μετά την ισοφάριση σε 2-2 από την ομάδα του Χατέμ Μπεν Αρφά που… πήρε την εκδίκησή του από την Παρί και τον Νασέρ Αλ Κελαΐφί.

Τα ματς που χάνει ο Μπαπέ είναι αυτά κόντρα στις Νις και Ανζέ για το φετινό πρωτάθλημα και το πρώτο παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής περιόδου, αν δεν αλλάξει κάτι στην ποινή των τριών αγωνιστικών.