Το απόλυτο στην έδρα του ο Άρης κόντρα στο Λαύριο

Με την προϊστορία υπέρ του 100% ο Άρης υποδέχεται το Λαύριο το Σάββατο στο Nick Galis Hall, με στόχο να κάνει το «4 στα 4» απέναντι στην ομάδα του Χρήστου Σερέλη.

Stoiximan.gr: Το παιχνίδι σου καλύτερο με 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα του Άρη!

«Μετά το αρχικό 2-9, ο Άρης σημείωσε δύο πολύτιμες, διαδοχικές νίκες επί του Ήφαιστου και του Ρεθύμνου Cretan Kings και με το ψυχολογικό πλεονέκτημα που του δίνει η αναρρίχηση του στην 9η θέση της βαθμολογίας θα υποδεχτεί το Σάββατο (19/1, 17:30) το Λαύριο Aegean Cargo με το οποίο ισοβαθμεί στη βαθμολογία.

Η ομάδα της λαυρεωτικής από την πλευρά της θα επιδιώξει να δώσει τέλος στο σερί των έξι εκτός έδρας ηττών της» αναφέρει ο ΕΣΑΚΕ και προσθέτει σχετικά με την προϊστορία των δύο ομάδων:

«Με τη νίκη του στην πρεμιέρα της φετινής Betshop Basket League μέσα στο Λαύριο με 73-70 (Μιλόσεβιτς και Λαμπ 17 – Τζόουνς 15, Βεργίνης 12), ο Άρης διεύρυνε το προβάδισμα του στην ιστορία αυτών των αγώνων αφού μετράει πλέον έξι νίκες σε επτά παιχνίδια. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έκανε το 3/3 ως γηπεδούχος και με διψήφιες διαφορές και στα τρία παιχνίδια…

*Την περίοδο 2015-16, επικράτησε με 82-68 (Ουάιτ 17, Πελεκάνος 10 – Γιαννακόπουλος 11, Μπολντς 10).

*Την περίοδο 2016-17, νίκησε με 98-77 (Καββαδάς 20 (9/9δ.), Κάμινγκς και Ζάρας 17 – Μπολντς 14, Γκρέι 14).

*Την περίοδο 2017-18, πήρε το ματς με 80-69 (Τσαϊρέλης 18, Μούρτος 15, Αθηναίου 12π, 12ασ. – Λαμπ 16, Τζόνσον 14)».