Το γκολ-μεγαλείο του Κελ και η επική… υπόκλιση του Κλοπ (video)

Ίδρωσε πολύ η Μπορούσια Ντόρτμουντ για να λυγίσει την αντίσταση της Χόφενχαϊμ στο σημαντικότερο χθεσινό (07/04) ματς της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου Γερμανίας  στο «Σίγναλ Ιντούνα Παρκ» καθώς χρειάστηκε τον επιπλέον χρόνο της παράτασης για να τα καταφέρει.

Και πήρε τελικά  το εισιτήριο για τα ημιτελικά χάρη σε ένα τρομερό γκολ του Σεμπάστιαν Κελ στο 2ο λεπτό του β’ μέρους του  ημίωρου της παράτασης που της έδωσε τη νίκη με 3-2.

Με τον τεχνικό της γηπεδούχου Γιούργκεν Κλοπ να βγάζει κυριολεκτικά το καπέλο του για να δείξει τον θαυμασμό και την εκτίμηση για το εντυπωσιακό σουτ του μέσου της Μπορούσια που πέραν της ουσίας είχε και υψηλού επιπέδου …θέαμα να προσφέρει για λογαριασμό της ομάδας τους.

πηγή: onsports.gr